Якщо сім’я заощаджувала, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на свій розсуд, повідомляє «Na shasi».

Три етапи монетизації

Перший етап. З 1 січня 2019 року «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто усі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

Другий етап. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, зокрема, користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 млн домогосподарств.

Третій етап. З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

Правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох чинників:

  • витрат на комуналку;
  • доходів громадян.

Сьогодні безповоротна допомога держави на оплати послуг ЖКГ — субсидія і пільга — надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки людей.

За результатами опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачує готівкою тільки еквівалент зекономлених 150 кВт електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу.

джерело: Na shasi