Під Поштовою площею в 2014 році випадково була виявлена невелика частина давньовікової вулиці.

У старовинне місто під Поштовою площею водять екскурсії. Підземне місто під Поштовою площею може відвідати тепер будь-хто, адже туди водять екскурсії. Про це пише Наш Київ.

У 2013 році міська влада підписала договір про будівництво торгового центру та скверу на Поштовій площі, яке інвестувала компанія «Хенсфорд-Україна».

Але незабаром будівництво довелося призупинити через виявлення археологічних артефактів. Там знайшли старовинну вулицю, печатки князів та інші стародавні предмети.

Врятувати Поштову площу і зберегти знахідки допомогли кияни, які привернули увагу громадськості кількома акціями протесту. Тоді будівництво зупинили остаточно.

У 2014 році тут почалися розкопки. Археологи знайшли залишки зрубів і парканів часів Київської Русі. Також була виявлена майстерня ремісника. З’ясувалося, що в XI столітті в цьому кварталі знаходилася Митниця, чому свідчать печатки, заклепки, колекція монет і зброя.

Також історики вважають, що в районі Поштової площі колись була Затока річки Почайни. У ті часи Річка могла служити гаванню, в якій після довгої подорожі зупинялися кораблі візантійських і древлянських послів.

За підтримки активістів старовинне місце отримало статус пам’ятки археології та історії національного значення. Тепер тут створили музей Поштової площі, а частиною експозиції стали стародавні зруби.

Підземне місто під Поштовою площею зараз стало місцем, де дають концерт музиканти, організовують покази фільмів і цілі фотосесії.

Джерело: Наш Київ