Одним із найдієвіших інструментів на шляху до саморозвитку можна вважати читання. Полиці книжкових магазинів сьогодні заповнено бізнес-літературою, посібниками з особистого та професійного зростання. Розібратися в різноманітті книжкової продукції просто, якщо знати, як правильно обирати потрібну книжку

Вибираючи книгу, слід чітко сформулювати, яку інформацію та відповіді ви хочете знайти, з якою проблемою впоратися. Наприклад: мені недостатньо знань для розвитку нового напряму, я не можу грамотно структурувати завдання, відчуваю брак часу, мені складно презентувати проект чи доносити свою думку до більшості…

Завжди звертайте увагу на біографію автора. Дізнайтеся більше про людину, чию книгу ви збираєтеся читати. Це повинен бути або бізнесмен-практик, або вчений-експерт. В їхніх творах є практичні поради, аналітика, викладені результати багаторічної роботи, повідомляє «The Point».

Звертайте увагу на виноси на обкладинці, особливо якщо купуєте перекладний проект. Це дуже цінна інформація, на ознайомлення з якою ви витратите всього кілька хвилин. Бестселер The New York Times і The Washington Post, рекомендації Harvard Business School і Stanford Graduate School of Business відгуки уcпішних бізнесменів, спікерів, тренерів говорять про якісний контент і інформативності твори.

Не варто купувати книги з гучною назвою «Як стати мільйонером за 15 або 20 хвилин», «Розбагатіти за місяць» або «Примножити капітал за кілька днів»… Їх мало пишуть експерти-практики, успішний бізнес неможливо побудувати за кілька днів, відповідно, ви просто витратите час даремно.

Перш ніж зробити покупку на сайті чи в інтернет-магазині, обов’язково прочитайте зміст й ознайомлювальний фрагмент. Вибираючи книгу в магазині, перегляньте пару сторінок із кожного розділу. Якщо з прочитаних фрагментів ви готові виписати кілька пропозицій, тез і використовувати отримані відомості на практиці, книга варта уваги.

Не варто мучити себе, якщо ви розумієте, що книга «не пішла»: твір може бути інформативним, корисним й актуальним, але не вашим. Як варіант, можна спробувати ознайомитися з новим розділом або пробігтися по тексту по діагоналі.

Важливо не просто купити хорошу книгу, а правильно скористатися інформацією, яку вона містить. Обов’язково робіть позначки, заводьте картки, наклеюйте стікери, виписуйте цитати з книг по бізнесу. Постарайтеся максимально оперативно застосувати отримані знання на практиці. Також записуйте ідеї, які виникають у вас по ходу прочитання, і складайте план з упровадження й застосування отриманих знань. Немає сенсу читати літературу з професійного зростання, якщо ви не збираєтеся використовувати отриману інформацію на практиці.

Будь-яку бізнес-літературу можна умовно розділити на два блоки: книги з практичними порадами та історії успіху. Переважно вибирати книги про помилки, складні ситуації, невирішені проблеми й провали, причини збитків і детальний аналіз патових ситуацій. Їх не так багато, але саме вони заслуговують на особливу увагу. Вкрай важливий крок у виборі літератури — усвідомлення й практичне застосування прочитаного.

джерело: The Point