Воєнний стан через ситуацію в Керченській протоці — тема, що збурила справжню паніку в соцмережах і просто на вулицях. Усіх цікавить — що буде з гривнею? Чи будуть перебої з бензином на заправках і чи «заморозять» рахунки в банках, чи не виникнуть перебої з поставками і дефіцит продуктів у магазинах. Про це й інше — далі в матеріалі

Мобілізації не буде, реквізувати майно не планують. Військовий стан — тільки формальність. Незважаючи на його введення, реальних військових кроків не буде — мобілізації не передбачається, немає наміру розірвати дипломатичні відносини з Москвою, ні введення візового режиму з РФ, немає арештів російських активів, обмеження руху товарів.

Політолог Дмитро Воронков зазначає, що в усьому цьому є не лише мінуси, а й плюси: «Варто розуміти, що по країні гуляє багато зброї, ми регулярно чуємо про теракти, гучні вбивства, перетині кордонів, контрабанду. Тому й запроваджують воєнний стан. Я думаю, що силовики й військові просто збільшать безпеку. Ніхто ні в кого нічого на мирних територіях забирати майно не стане — багато з того, що допускається під час воєнного стану, насправді не буде здійснено».

Що може бути й чого бути не може найближчим часом

  • Не буде дефіциту продуктів, палива, перебоїв зі світлом й опаленням.
  • Пересування українців, зокрема виїзд за кордон, ніхто обмежувати не планує, також немає й не буде проблем із покупкою квитків на поїзди, літаки й інший транспорт.
  • Європа не розглядає питання про скасування безвізу.
  • Не буде тотальної мобілізації, хоча частина резервістів можуть зібрати на навчання (але і це поки що не точно).
  • Не скасують вибори й політичну агітацію.
  • Гривня не має сильно впасти: те, що відбувається нині — справа рук спекулянтів, які заробляють на легкій паніці, що охопила українців.
  • МВФ не відмовляє поки що в кредиті Україні, а отже, й інші економічні потрясіння малоймовірні.
  • Не очікується банкрутства банків.

Воєнний стан не вплине на роботу аеропорту Бориспіль. Аеропорт Бориспіль працює в штатному режимі, незважаючи на введення воєнного стану. Про це заявила адміністрація аеропорту на своїй сторінці в Facebook.

«Укрзалізниця» вводить підвищений режим контролю за небезпечними невійськовими вантажами, зокрема нафтопродуктами. Вони будуть охоронятися окремо. Введення воєнного стану не вплине на перевезення цивільних вантажів.

 ПАТ «Укрпошта» виплачуватиме пенсії й пересилатиме поштову кореспонденцію у штатному режимі.

Українські мобільні оператори («Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell) готові до роботи в умовах воєнного стану. «Мережа мобільного та фіксованого зв’язку» Київстар «працює в звичайному режимі, і у абонентів немає приводу для занепокоєння. У прес-службі lifecell наголосили, що згідно із законодавством, обов’язком операторів є забезпечення повної готовності своїх мереж до роботи в умовах воєнного стану. Те саме підтвердили в прес-службі «Vodafone Україна».

Воєнний стан і отримання медичної допомоги. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що в умовах воєнного стану українці отримуватимуть медичну допомогу без змін, а спеціалізовану й високоспеціалізовану медичну допомогу українським військовим надаватимуть певні медичні установи. За потреби установи охорони здоров’я будуть посилені фахівцями потрібної кваліфікації. В регіонах можуть створювати робочі групи, які, зокрема, допомагатимуть організовувати своєчасну госпіталізацію ти виписку.