У кінці жовтня стало відомо, що українці масово тікають із Польщі в Естонію та Німеччину. Польща вже визнала, що витік українських заробітчан — серйозна загроза для економіки країни. Тому вона стала «шовковою» до українців, аби вони тільки залишалися

Після недавніх рабовласницьких скандалів, пов’язаних із Польщею, країна прагне створити максимально оптимальні умови й утримати робочу силу, повідомляє «Related News».

Аналітики Польщі повідомили, що якщо Німеччина розширить ринок праці для країн, що не входять до Євросоюзу, з Польщі виїде понад половина українців.

Проте, за словами експертів ринку праці, що спеціалізуються на наданні послуг у сфері працевлаштування за кордоном, інформація про масову втечу українських заробітчан з Польщі перебільшена.

Фахівці впевнені, що в країнах Прибалтики зарплати приблизно такі самі, як і в Польщі. Проте на роботу туди потрібне вузьке коло фахівців — будівельники, працівники на виробництві та різнороби. Та й умови праці в Прибалтиці, як правило, гірші, а витрати на харчування й проживання вищі. З огляду на це на руки виходить приблизно, як в Україні.

Як стверджують експерти, інформацію про масову втечу українських заробітчан із Польщі поширюють компанії, що обманюють людей: наприклад, обіцяють їм великі зарплати, офіційні працевлаштування й відрядження в Німеччину та Естонію, але по факту люди туди їдуть нелегально.

джерело: Related News