Незабаром в Україні можуть помінятися правила реєстрації місця проживання. У Верховній Раді зареєстрували проект закону №9218 «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», який радикально змінює саму суть адресної реєстрації

Ключове ноу-хау проекту — декларативний принцип. Щоб зареєструвати місце проживання треба буде лише подати заяву. Для цього достатньо відвідати будь-який орган реєстрації/ЦНАП, або заповнити форму в електронному вигляді на сайті чи відправити поштою. Перевіряти правдивість даних без вагомої на те причини не стануть. З одного боку, свобода, з іншого — ризики, повідомляє газета «Вісті».

Боротися з останніми будуть штрафами. Вся відповідальність за подачу неправдивих даних ляже на плечі самих заявників. У ряді випадків чиновники зможуть попросити прописаного підтвердити своє проживання за місцем реєстрації.

Абсолютним нововведенням є процедура автоматичної реєстрації місця проживання та зняття з місця реєстрації. Таким чином законопроект розширює вже передбачені права й робить процедуру реєстрації місця проживання зручнішою.

Комуналка без прописки

Подбали розробники документа і про справедливе нарахування плати за послуги ЖКГ. Оскільки реєстрація в Україні стане фактично добровільним заходом, керівникам ні до чого буде прив’язуватися до даних про прописаних у квартирі осіб. А перераховувати комунальні платіжки через зміну кількості мешканців у квартирі людей можна буде тільки за умови зміни фактичної кількості осіб.

джерело: Вісті