З 1 січня 2021 року набирає чинності закон «Про комерційний облік газу»

В Україні вже з 1 січня всім, у кого немає газових лічильників, можуть відключати блакитне паливо. Така норма прописана в законі «Про комерційний облік газу», який до цих пір не переглянули нардепи. Про це розповідає «Соцпортал».

Ви можете подати заявку і до кінця місяця встановити лічильник безкоштовно, інакше вже з 1 січня газопостачання вам буде зупинено, — кажуть в «Миколаївоблгаз».

Така ситуація по всій країні. Облгази кажуть, що в цій ситуації вони — заручники. Вони фізично не можуть поставляти газ, якщо це забороняє закон. Однак у профільному комітеті давно існує негласний консенсус: терміни потрібно продовжувати. Однак через місцеві вибори і більш нагальні питання рішення досі не ухвалили.

Як розповіла голова енергетичних житлових програм «Опори» Тетяна Бойко, близько трьох мільйонів сімей найближчим часом за законом можуть позбутися газу. При цьому експерт вважає, що швидше за все блакитне паливо не відключать, хоча повинні були б це зробити.

Я не думаю, що такої кількості українців відключать газ, — каже експерт.

При цьому вона відзначає: в цій ситуації звинувачувати облгази не варто, мовляв, зараз немає можливості за свій рахунок встановити лічильники.

Джерело: Соцпортал.