За 2018 рік понад 180 тис. українців звільнилися з насиджених місць, і так і не влаштувалися на нову роботу. Найбільше працівників втратили промисловці (48,3 тис.), навчальні заклади (35 тис.), а також медустанови й сфера надання соцдопомоги (41 тис.) — дані Державної служби статистики

Аналітиків оприлюднені цифри не дивують. Річ у тім, що саме на ці сфери економіки традиційно припадає найнижчий рівень оплати праці. Низькі зарплати в держустановах змушують фахівців шукати роботу в приватному секторі, відкрити приватну практику або бігти за кордон, повідомляє «UBR».

А ось різкий сплеск звільнень в аграрному секторі у IV кварталі минулого року (галузь втратила близько 70 тис. працівників) найкраще пояснюється сезонним трендом — роботи на селі взимку практично немає, і підприємці масово скорочують працівників, щоб оптимізувати витрати.

Щодо суттєвої плинності кадрів у промисловості, твердої впевненості у експертів щодо її причин немає.

Тут мова може йти або про скорочення кадрів на збанкрутілих підприємствах, або про негативні тенденції на світовому ринку. Наприклад, може впасти попит на деякі вироблені у нас товари, тому багатьох працівників або звільняють, або переводять на неповний робочий день. У деяких випадках до звільнень може призвести і скорочення держзамовлення. Все дуже індивідуально.

За даними Держстату, сумарно у 2018 році з різних причин звільнилися з роботи 2,4 млн осіб.

джерело: UBR