Радник Зеленського — екс-міністр фінансів Олександр Данилюк на Free market road show сказав, що команда кандидата в президенти Володимира Зеленського в разі його перемоги на виборах має намір одразу розпочати реформи тих галузей і систем, зміни у яких були імітовані

«Звичайно, треба буде почати з того, щоб ті реформи, які насправді були просто імітовані, зробити по-справжньому. Які це реформи? По-перше — це судова реформа, і на наступному тижні ми представимо наше бачення», — сказав він.

За словами Данилюка, у них є кілька рішень, які дозволять «поставити все з голови на ноги».

«Почнемо з Верховного Суду та Апеляційного суду», — додав він.

Також команда Зеленського буде подавати законопроекти щодо нового податкового кодексу та кодексу про працю, щоб зробити «законодавство у цих сферах ліберальним».

«Наступне — перезапуск антикорупційної інфраструктури, яка, на жаль, не працює, вона є політично залежною. Дуже сподіваюся, що Антикорупційний суд не доведеться створювати формально Зеленському, а це зробить Порошенко. А він мав це зробити ще минулого тижня», — сказав Данилюк.

На його думку, за політичної волі Антикорупційний суд уже сьогодні міг би ухвалювати перші рішення.

«Я впевнений, що ці рішення й перші посадки, вони вже відбудуться незабаром після зміни керівництва країни», — сказав радник Зеленського.

Також, за його словами, команда працюватиме над створенням інституту фінансових розслідувань і над тим, щоб прибрати тиск правоохоронних органів на бізнес.

Він додав, що спроби реформувати старі інституції — прокуратуру, суди, СБУ, Державну фіскальну службу — закінчилися провалом.

«Тому наш підхід до реформування і ГПУ, і всіх органів, які я перелічив, — це буде: викорінити повністю оцей вірус корупції і старих підходів. І керувати цими органами повинні люди, які вийшли не із системи», — підсумував Данилюк.