У столичному Сирецькому парку 4-7 вересня відбудеться кінофестиваль «Сусіди», присвячений темі пам’яті, добросусідства та людських взаємин

Глядачам представлять роботи українських та європейських незалежних режисерів, з якими можна буде поспілкуватися під час заходу. Фільми покажуть на сцені парку. Їх транслюватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами, пише «Наш Київ».

Відкриє Захід документальний фільм, знятий українським істориком Юрієм Капаруліним, «Калініндорф». Стрічка розповідає про трагічну долю єврейського народу в однойменному селищі на Херсонщині. Туди радянська влада примусово переселила євреїв в 1920-х, а потім більшість жителів загинуло в результаті Голокосту.

Також у програмі — » у нашій синагозі «Івана Орленка-Найкращий короткометражний фільм 2020 року за версією кінопремії»Золота дзиґа». Картина знята за мотивами незавершеного оповідання Франца Кафки і представляє оригінальний погляд на можливий фінал недописаної історії.

Програма фестивалю також передбачає історичні та художні лекції, екскурсії, присвячені трагедії Бабиного Яру та подальшій долі цієї місцевості.

Вхід на всі заходи в рамках кінофестивалю вільний. На місці також працюватиме фудкорт.

Кінофестиваль проходить в рамках проекту» Сусіди«, заснованого меморіальним центром Голокосту»Бабин Яр». Проект» Сусіди » — це цикл культурних заходів просто неба для мешканців та мешканок районів навколо Бабиного Яру: сирцю, Дорогожичів, Лук’янівки та Куренівки. Він стартував у червні цього року.

Джерело: Наш Київ.