В Україні є вакцини від коронавірусу, термін придатності яких закінчується вже восени 2021 року. Міністерство охорони здоров’я планує максимально ефективно їх використовувати.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, пишуть «Новини Ю».

За даними санлікаря, в жовтні-листопаді закінчується термін застосування для близько 3 мільйонів доз АстраЗенека на обласних складах. А також близько 1,1 мільйона вакцини Pfizer, яка має термін придатності до кінця листопада і до кінця грудня.

«У середньому Україна робить 120-150 тис. щеплень протягом однієї доби і близько мільйона протягом тижня. Тому цю кількість реально використовувати до кінця терміну придатності», — підкреслив Кузін.

Вакцини перерозподілятимуть між регіонами, щоб максимально не втратити жодної дози.

«Якщо в якомусь регіоні вакцина має ризик бути невикористаною до кінцевого терміну зберігання, вона розподіляється в ті регіони, де вона використовується більш активно», — пояснив Кузін.

Отже, зрозуміло, що найближчим часом в Україні будуть вакцинувати від коронавірусу препаратами від AstraZeneca і Pfizer.

З початку вакцинальної кампанії щеплено 5 666 019 осіб, з них отримали одну дозу-5 666 017 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 407 024 особи (з них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Всього проведено 10 073 041 щеплення.

Тобто, фактично голова МОЗ Віктор Ляшко виконав обіцянку вакцинувати від коронавірусу 5 мільйонів українців за літо, щоправда, із затримкою на тиждень. Пояснив це міністр тим, що державні свята вплинули на темпи вакцинації.

На сьогодні щеплення проводять препаратами: Covishield, Coronavac, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca, Janssen від Johnson & Johnson, Moderna. Всі вони визнані ВООЗ.

Джерело: Новини Ю.