Київська міська рада оголосила комплексною пам’яткою природи територію «Реп’яхового яру», а також надала статус ботанічних пам’яток природним об’єктам «Три дуби» та «Київська тополя»

«Реп’яхів яр» – територія, розміром в 11,6 гектарів, яка знаходиться між вулицею Кирилівською, провулком Нагірним, Смородинським та Богуславським узвозами у Шевченківському районі. Як повідомляє «Рубрика», цінною складовою цієї ділянки є популяція кажанів, зокрема, вечірниці дочірної, кажана пізнього та нетопиря середземноморського, а також цінні породи дерев, як клен сріблястий, скумпія та сніжноягідник.

Ботанічна пам’ятка «Три дуби» являє собою три дубові дерева, вік яких становить 300 років, і які складають 4 метри в обхваті та 25 метрів у висоту. Знаходиться пам’ятка у Подільському районі на перехресті вулиць Осиповського та Ветряні гори.

Ботанічна пам’ятка «Київська тополя» – це дерево тополі чорної, віком близько 100 років, яке знаходиться у Подільському районі, а саме на 50 метрів праворуч від пам’ятника Магдебурзькому праву. Дерево вважається найстарішою тополею Києва, сягає у висоту 30 метрів, а в обхваті становить 6,1 метри.

джерело: Рубрика