Ветеринари та правоохоронці патрулюють вулиці і нагадують киянам про правила утримання тварин в місті. Зокрема всі собаки повинні бути на повідку. Порушників штрафуватимуть.

Про це повідомляє прес-служба КМДА, пише Соцпортал. 27 травня, фахівці Служби обліку і реєстрації тварин КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» спільно з представниками Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві провели рейд в Святошинському районі по виявленню порушень правил вигулу та утримання домашніх тварин. Під час рейду власникам нагадали правила і представили брошури «Правил утримання домашніх собак та котів в місті Києві» та інші інформаційні матеріали.

Фахівці КМЛВМ кажуть, що більшість порушень виникає через недбалість власників і їх недостатню обізнаність щодо Правил утримання домашніх собак та котів. Згідно з правилами, при вигулі домашніх улюбленців необхідно подбати про безпеку самої тварини та оточуючих. Крім того, дозволяється виводити собак за межі приміщення або території проживання тільки на повідку з нашийником, а небезпечних собак — на короткому повідку і в наморднику.

У разі злісного порушення працівниками поліції складається адміністративний протокол за ст. 154 (Порушення правил тримання собак і котів) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.

З початку року було складено більше 150 актів про порушення правил утримання тварин в місті Києві.

Джерело: Соцпортал,