Призов на строкову службу в армію и поточному році буде здійснюватися на добровільній основі, заявляє міністр оборони України Андрій Загороднюк.

«Українські новини» цитують: «У цьому році юнаків 18 і 19 років будемо закликати на добровільній основі. Ми вже розіслали відповідні роз’яснення обласним державним адміністраціям і зараз готуємо низку змін, зокрема до урядової постанови та правової бази оборонного відомства, щоб врегулювати це питання», — сказав він.

«Хочу ще раз підкреслити, що в цьому році з 20-ти років призов на строкову службу буде обов’язковим, а з 18 і 19-ти виключно за згодою призовників», — підкреслив міністр.

Загороднюк також нагадав, що військовослужбовці строкової служби не залучалися і не будуть залучатися до проведення операції Об’єднаних сил.

При цьому він уточнив, що громадяни України можуть підписати контракт на проходження служби у лавах ЗС України вже з 18 років.

Міністр також повідомив, що відповідні роз’яснення незабаром будуть опубліковані на офіційному сайті Міністерства оборони України.

джерело: Українські новини