Зміни з 1 лютого 2019 в Україні принесуть підвищення зарплат військовим та подорожчання проїзду в транспорті в деяких регіонах, про це повідомляють «Факти»

Комуналка

У лютому українцям прийдуть нові платіжки за електроенергію. За новими правилами частина грошей піде постачальнику електроенергії, інша — оператору системи розподілу, тому в платіжках буде два окремих поля з рахунком. Сам тариф не зміниться й підписувати нові угоди не потрібно.

Армія

У лютому зростуть зарплати українських військових. Зокрема, командир бригади отримуватиме близько 24,7 тис. (раніше 17,9 тис. грн), а його заступник — 24,3 тис. (раніше 16,8 тис. грн).

Банки

З 7 лютого в Україні набуває чинності новий закон про валюту, який ухвалили ще торік. Окрім іншого, за законом збільшаться ліміти щодо грошових переведень і буде заборонено використання частини рублів, на яких зображено анексований Крим.

ПриватБанк запускає функцію продажу валюти через мобільний додаток Приват24 з 7 лютого. У банку очікують, що клієнти в основній масі купуватимуть не більше як 1 тис. дол. на добу.

Долар

За прогнозами експертів, коливання гривні на початку року — це сезонний характер, який у кінці зими — початку весни зміниться зміцненням української валюти.

Газ

НАК Нафтогаз України з 1 лютого знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 3,3% проти січня — до 10,46 тис. грн з 10,822 тис. за 1 тис. кубів.

Зв’язок

Київстар закриває кілька «домашніх» тарифів з 1 лютого. Один із найбільших українських операторів повідомив про припинення дії тарифних планів Домашній Інтернет і Домашнє ТБ.

Один із найбільших інтернет-провайдерів України «Воля» оголосив про підвищення тарифів на 15–20%. З 1 лютого вартість найдешевшого пакета послуг сягне 165 грн проти 145 грн раніше.

Система для перенесення мобільного номера (MNP) між операторами мобільного зв’язку почне функціонувати в тестовому режимі з 1 лютого. Повноцінний запуск послуги відбудеться згідно з планом — з 1 травня.

Транспорт і євробляхи

У кінці лютого закінчується термін пільгового періоду розмитнення авто. Після 22 лютого пільгова ставка акцизного збору (коефіцієнт 0,5) не застосовуватиметься, а платити доведеться вже повну вартість акцизу.

Укрзалізниця має намір із 1 лютого підвищити тарифи на вантажоперевезення на 14,2%, замість раніше анонсованих 16,6%.

У Львові здорожчає проїзд в автобусах. Вартість проїзду в цьому виді транспорту становитиме з 1 лютого 7 грн за квиток.

У Сумах з 1 лютого вартість проїзду в тролейбусах становитиме 4 грн, що на 50 копійок дорожче, ніж тепер.

Київ

1 лютого в Києві закриються пункти прийому ялинок. Кияни вже принесли до пунктів збору близько 400 ялинок.

джерело: Факти