Серпень обіцяє нові ціни на газ і електроенергію. Також набудуть чинності закон про ековиробництво і збільшені штрафи за прострочення транзиту авто на іноземних номерах

Подешевшає газ. З 1 серпня кінцева ціна газу для населення знизиться на 5,5% і становитиме 5568 грн за 1000 кубометрів із ПДВ. Так само з 1 серпня подешевшає газ і для промислових споживачів й інших суб’єктів господарювання — на 7,2–7,5% в порівнянні з липнем. «Нафтогаз» пропонує його за ціною 4640–5204 грн за 1000 кубометрів (без ПДВ і витрат на транспортування). Точна ціна залежатиме від обсягів закупівлі та умов оплати.

Новий тариф на розподіл електроенергії. З 1 серпня також набувають чинності нові тарифи на послуги розподілу й передачі електричної енергії, вони на 10% менші від попередніх. Це означає зменшення кінцевої вартості електроенергії для побутових споживачів, — пояснили в НКРЕКП.

Набуває чинності закон про ековиробництво. Закон України «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» запрацює з 2 серпня. Що він змінить: уведе обов’язкову реєстрацію насіння й виробників органічного насіння й садивного матеріалу; введе маркування органічної продукції; створить Єдиний реєстр виробників органічної продукції; контролювальні органи перевірятимуть виробників органіки, а штрафи за відсутність українського сертифіката становитимуть від 19 тис. гривень (для фізосіб-підприємців) і 30 тис. (для юросіб).

Зростуть штрафи за «евробляхи». З 22 серпня до автовласників, які перевищили строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення, почнуть застосовувати санкції. За прострочення від 10 до 20 діб — штраф 17 тис. гривень, від 20 до 30 діб — 85 тис. гривень. За останні 30 діб — 170 тис. або конфіскація таких авто. Якщо таке тимчасово ввезене авто передали іншій особі, або такий ТЗ використовували в комерційних цілях, штраф ще 34 тис. гривень.

Нові мита та ціни на пальне. З 1 серпня запрацює ухвалена Кабміном постанова щодо спеціальних мит на імпорт із Росії дизельного палива й скрапленого газу. На дизельне паливо мито становитиме 3,75% вартості з 1 серпня по 1 жовтня і 4% — з 1 жовтня, на скраплений газ, відповідно, — 1,75 і 3%. На думку експертів, на практиці це означає, що дизель і скраплений газ можуть подорожчати на 10%. Автомобільне пальне — на 20–40 копійок за літр.

Нацгвардія патрулюватиме громадський порядок. З 1 серпня патрулі Нацгвардії буде нести пішу патрульну службу. Патрулювати будуть 5 днів на тиждень 6 год із моменту виходу на маршрут. У таких патрулях буде задіяно 50% близько 2 тис. військовослужбовців. Підкорятися вони будуть керівнику органу Нацполіціі, на території обслуговування якого несуть службу. Ці патрулі посилять поліцію, зокрема, в місцях масового скупчення людей і в районах зі складною оперативною обстановкою.

Зміни в отриманні ЕДП. З 1 серпня отримати електронні довірчі послуги можна буде тільки на захищені носії ключової інформації. Згенеровані раніше ключі діятимуть до кінця строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Перейти з незахищеного на захищений носій можна за допомогою електронного сервісу повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом.

джерело: Companion UA