Незважаючи на те, що літо в Україні традиційно асоціюється з затишшям в інформаційному просторі, а народ роз’їжджаються у відпустки, червень все ж приготував для українців деякі нововведення.

Літні вихідні. У червні українцям випадають відразу двоє довгих вихідних. Додатковий вихідний день буде 17 червня (понеділок), адже 16 числа в країні відзначають свято Трійці; таким чином, українці відпочиватимуть з 15 по 17 червня включно. У п’ятницю 28 червня Україна святкує День Конституції, тому знову буде три дні відпочинку — з 28 по 30 червня. До слова, у четвер, 27 червня, якраз напередодні свята, робочий день повинен бути скорочений на годину, повідомляє видання «Сьогодні».

Обмеження для вантажівок. З 1 червня в Києві й області почне діяти обмеження руху для вантажівок важчих за 24 т. Про це повідомляють у Службі автодоріг Київської області. Таке обмеження запроваджується, щоб зберегти дорожнє покриття під час спеки, тому вантажівки загальною вагою понад 24 т з навантаженням на вісь більше 7 т не зможуть скористатися державними автошляхами в області з 10:00 до 22:00 години.

Ціни на газ. У червні підвищиться ціна на газ для населення. Відпускну ціну на газ для населення встановлює «Нафтогаз», але вона відрізняється від кінцевого тарифу для споживачів в різних регіонах — щоб отримати кінцеву ціну, яку і платить населення, до відпускної ціни потрібно додати тариф на транспортування, тариф облгазу на розподіл, надбавку газсбита і ПДВ. Оптова ціна газу, за якою компанія продає газ на потреби побутових споживачів, з 1 травня становила 5990 грн за тисячу кубометрів. Кінцева вартість газу має становити 8247 грн.

Нові правила зняття готівки в банках. Із 3 червня набули чинності зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками України, внесені Постановою Національного банку № 62. Згідно з цією постановою, банки повинні ретельно перевіряти своїх клієнтів і вивчати їх діяльність, щоб запобігти відмивання грошей і фіктивні фінансові операції. Тому для суб’єктів господарювання за зняття готівки в банку можуть попросити документ, що підтверджував би необхідність такої операції, наприклад, закупівельний акт, відомість, кредитний договір, договір поставки, транспортування, зберігання тощо, на підставі яких виробляють готівкові розрахунки. Зловживати цією можливістю банки не зможуть, але якщо помітять підозрілу діяльність суб’єкта господарювання, то цілком можуть попросити згадані вище документи.

Відновлені авіарейси. З 4 червня авіаперевізник «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) відновив рейс «Київ — Санья (Китай)». Прямі рейси будуть виконуватися по вівторках на літаках Boeing-767-300 з двома класами обслуговування: бізнес і економ. Минулої зими МАУ вже виконала кілька прямих рейсів із Києва в Санью і тепер знову додала такі рейси в літній розклад. Санья має попит у туристів через свій клімат і можливостей добре відпочити на пляжі.

джерело: Сьогодні