В Україні змінилася середня освіту. Попередньо Верховна Рада схвалила законопроект про повну загальну середню освіту

Учні зможуть вибирати предмети, а вчителі матимуть більше свободи й доплати. Освітній процес можна буде вибудовувати індивідуально. Завдяки цьому учні з інвалідністю зможуть влитися в життя звичайної школи, повідомляє «Gazeta.ua».

Діти, які поза школою серйозно займаються спортом або музикою, наприклад, тепер мають право зарахувати знання, які отримали поза установи.

Диплом про повну загальну середню освіту зможуть також отримати ті, хто навчається дома. Батьки для цього повинні написати заяву в школу. Індивідуальний навчальний план дитини складають педагоги, батьки та учень. Його повинен схвалити педрада і затвердити директор школи.

Закон передбачає наявність медіатек і ресурсних кімнат у всіх школах. Діти, які перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні, зможуть здобувати освіту в медустановах.

Закон також передбачає предмети на вибір. На сьогодні є недостатність годин у школах, тому поки що предмети за вибором визначає школа, а не учень. З’являється більше доплат для вчителів — від 10 до 20% зарплати за керування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортзалами.

Батьки дітей з особливими освітніми потребами отримають можливість супроводжувати своїх дітей на уроках. Колектив школи і батьки будуть відігравати велику роль при виборі нового керівника, але сам конкурс буде проводити незалежна комісія. При цьому обов’язковим є відеотрансляція та відеофіксація виборів директора школи.

джерело: Gazeta.ua