У Міністерстві соціальної політики України підготували законопроект про проведення перевірок «безробітних» одержувачів субсидії, щоб скоротити витрати на державну допомогу

За даними, близько 30% субсидіантів в Україні можуть отримувати свої субсидії незаконно, бо їх доходи не збігаються з тими, що в декларації. Через це Мінсоцполітики вирішило повністю забрати право на субсидію у громадян, які мають статус безробітних, але працюють неофіційно або працюють за кордоном, отримуючи високий дохід і маючи всі можливості для оплати комунальних послуг без шкоди для сімейного бюджету, повідомляє видання «Телеграф».

Завдяки введенню таких заходів, уряд зможе зберегти до 10 млрд гривень з бюджету, які спрямовані на державну допомогу населенню.

Законопроект має на увазі контроль доходів не лише субсидіантів, а й людей пенсійного віку, стипендіатів й інших категорій громадян України, які отримують пільги.

Також у документі передбачається створення в Україні Єдиного соціального реєстру одержувачів допомоги від держави, де кожному буде присвоєно унікальний номер. У список одержувачів соцдопомоги від держави внесуть студентів, які отримують стипендії. Їх також перевірятимуть і додадуть до реєстру з подальшим присвоєнням номера.

Принагідно нагадуємо, що 18 лютого у Верховній Раді України зареєстрували проект «Про верифікацію і моніторингу соціальних виплат». Згідно з документом, інспектору, уповноваженому урядом, дозволяється перевіряти, чи законно той чи інший громадянин отримує свою пенсію, пільгу, субсидію чи соціальну виплату.

джерело: Телеграф