Вчені з’ясували, що тривалий і навіть помірний перегляд телевізора погіршує когнітивні функції людини, а також впливає на обсяг сірої речовини головного мозку. При цьому активний спосіб життя не позначився на результатах

Команда вчених провела три дослідження і з’ясувала, як тривалий перегляд телевізора і сидячий спосіб життя впливають на когнітивні здібності людини. Результати роботи представлять на конференції Американської кардіологічної асоціації епідеміології, профілактики, способу життя та кардіометаболічного здоров’я, пише Internetua.

Для першого дослідження відібрали понад 10 тисяч респондентів. Всі учасники розповіли, скільки часу вони проводять за переглядом телевізора. Вчені опитували добровольців п’ять разів-раз на кілька років.

Результати показали, що люди, які дивляться телевізор помірну кількість часу або часто, страждають від більш сильного зниження когнітивних функцій — на 6,9 відсотка-протягом 15 років. При цьому різноманітність телепередач не впливало на стан учасників, як і фізична активність: заняття спортом не поліпшили когнітивні функції і не знизили ризик деменції.

Друге дослідження включало 1601 літню людину. Їх теж раз на кілька років запитували, як багато часу вони проводять за телевізором. Під час останнього опитування учасники пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ). Використовуючи МРТ головного мозку, дослідники вивчили кілька структурних маркерів мозку, включаючи обсяг глибокої сірої речовини кожного учасника.

Як показали результати, у любителів телевізора нижчий рівень сірої речовини, що вказує на погіршення стану мозку. Зв’язок між любов’ю дивитися телепередачі і кількістю сірої речовини була сильнішою, якщо в середньому віці добровольці більше часу проводили перед телевізором. Знову ж таки, з’ясувалося, що на результати не впливає активний спосіб життя.

Третя робота теж виявила зв’язок між переглядом телевізора і обсягом сірої речовини в мозку. У ньому вчені оцінили дані дослідження ризику розвитку коронарних артерій у молодих дорослих, всього вивчили більше п’яти тисяч чоловік. Потім їм провели МРТ. Виявилося, що Перегляд телевізора в ранньому і середньому віці пов’язаний з меншим об’ємом сірої речовини. А збільшення часу перегляду призводило до скорочення обсягу сірої речовини приблизно на 0,5 відсотка — аналогічно річному рівню атрофії.

Отже, три дослідження підтвердили, що частий перегляд ТБ пов’язаний з розвитком когнітивних порушень. Вчені вважають, що ця робота особливо важлива зараз, оскільки люди проводять більше часу перед телевізором через пандемію.

Джерело: Internetua.