Перша індексація пенсій відбудеться в Україні в червні поточного року, наступне підвищення виплат відбудеться вже в липні

Підвищення пенсій 

Як повідомляють Українські новини, працюючим пенсіонерам вже з 1 червня варто чекати перерахунку виплат. Пенсійний фонд проведе індексацію тих пенсій, які були нараховані до квітня 2019 року. Виплати будуть підвищені для тих українців, які після призначення пенсії працювали і мають не менше 24 місяців страхового стажу або мають страховий стаж менш як 24 місяці, але після призначення пенсії пройшло не менше двох років.

Перерахунок відбудеться автоматично, без участі самих пенсіонерів. Для цього не потрібно звертатися до органів ПФУ. Зміни будуть проведені за перший квартал поточного року за стаж, отриманий на 1 березня 2021 року.

Паспорт вакцинації від коронавірусної інфекції

Європейський Союз до кінця червня має намір ввести паспорти вакцинації. Документ буде в цифровому форматі з QR-кодом. При необхідності власнику можна буде отримати і паперову копію паспорта. У документі будуть вказані відомості про тест на антитіла і ПЛР-тесті. Україна також введе паспорти вакцинації, які будуть містити дані про щеплення.

Очікується, що з таким «зеленим» паспортом українці зможуть вільно пересуватися, оскільки документи будуть синхронізовані з такими ж процесами в Європейському Союзі. Своє дію паспорти вакцинації почнуть з першого липня поточного року. Якщо представники Комітету з громадянських свобод ЄС підтримають рішення, то вже 7-10 червня угода буде представлена в Європарламенті.

Відкриття масових центрів вакцинації від коронавірусу

У травні відкрилися пілотні масові центри вакцинації. Протягом червня в Україні Міністерство охорони здоров’я буде оцінювати ефективність проєкту, щоб відпрацювати алгоритм масової вакцинації в великих приміщеннях. Зробити щеплення від коронавірусної інфекції вже можуть жителі Києва, Одеси і Львова. Перевага надається людям старше 60-ти років.

Обмеження пересування великогабаритного транспорту

З першого червня почнуть діяти сезонні обмеження пересування вантажного транспорту. За правилами, якщо температура повітря в денний час доби підніметься вище +28 градусів за Цельсієм, великогабаритний транспорт повинен буде перечекати спеку на спеціальних стоянках. 

Заборона поширюється на авто вагою понад 24 тонн і навантаженням на вісь понад 7 тонн. Ці норми дозволять зберегти покриття доріг загального користування, підкреслили в «Укравтодорі».

Додаткові вихідні 

У червні традиційно відзначаються два великих свята — Трійця і День Конституції. Релігійне свято випадає на 20 червня, завдяки чому українці відпочиватимуть три дні поспіль — 19, 20 і 21 червня. День Конституції щорічно відзначається 28 червня, що в поточному році припадає на понеділок. Відповідно, по всій країні цей день буде також неробочим і подарує три вихідних поспіль — з 26-го по 28 червня.

Відновлення транспортного сполучення з Угорщиною і Австрією

З першого червня Укрзалізниця запускає маршрут з Києва до Відня. На сайті компанії-перевізника зазначено, що перший потяг відправиться з Центрального вокзалу Києва о 14:07, прибуде до Будапешта о 8:20, потім о 11:21 наступного дня прибуває до Відня. Назад поїзд відправиться другого червня і приїде в Київ о 17:22 нам наступний день. Відновити сполучення дозволила ситуація з коронавірусною інфекцією, сказано в заяві Укрзалізниці.

Зупинка швидкісного трамвая в Києві 

З 1 червня по 15 серпня 2021 року в Києві планують закрити рух швидкісного трамвая по Борщагівській лінії. За цей час буде проведено ремонт Індустріального шляхопроводу, а також платформи і вестибюля станції «Індустріальна». Щоб перенаправити пасажиропотік, комунальне підприємство «Київпастранс» запустить автобуси за альтернативним маршрутом.

Видворення нелегальних мігрантів з Росії

До 15 червня всі люди, які нелегально перебувають в Росії, повинні покинути країну. За даними Міністерства внутрішніх справ РФ, на території держави налічується 152 000 українців. Якщо до 15 червня нелегали самостійно покинуть країну, до них не будуть застосовуватися санкції. В іншому випадку нелегальним мігрантам загрожує примусова депортація і заборона на в’їзд.

Джерело: Українські новини.