За останні п’ять років в Київській області практично вдвічі знизилися ціни на дачі, у зв’язку із цим кількість угод із продажу заміської нерухомості збільшилася на 25%

За його експертів, раніше люди вибирали будинки для літнього відпочинку — без опалення і мінімальних зручностей. На сьогодні покупці хочуть придбати комфортнішу нерухомість. За оцінками ріелторів, у середньому в Київській області відбувається 700–800 угод на місяць з покупки заміських будинків, в основному це будинки за 50 км від Києва. Найбільшу популярність мають Бориспільське, Броварське, Вишгородське і Житомирське напрямки, повідомляє портал «UBR».

Мінімальна вартість дачі під Києвом становить 5 тис дол. За ці гроші можна розраховувати на будинок в поганому стані й без зручностей. В основному придатні для життя будинки коштують близько 30-40 тис. дол., а найдорожчим напрямком вважається Вишгородське. Наприклад, у Старих Петрівцях можна придбати будинок площею близько 350 кв. м з усіма зручностями й станом «після будівельників» приблизно за 46 тис. дол.

У Житомирському напрямку ціни нижчі. Всього в 40 км від Києва цегляний будинок площею 105 кв. м на три кімнати реально купити за 15 тис. дол. Усі комунікації, за винятком санвузла, заведено в будинок. А новий будинок із дерев’яного зрубу в Макарівському районі площею 70 кв. м і з ділянкою площею 6 соток, на якому ростуть хвойні дерева, віддають за 45 тис. дол.

Найбільше пропозицій з продажу дач можна знайти в Броварському районі. Наприклад, дачу в Заліссі загальною площею 112 кв. м і ділянкою 6 соток можна купити за 19 тис. дол. У цьому будинку санвузол і душ — усередині будівлі, але на другому поверсі необхідно буде зробити ремонт. Невеликий будинок радянського типу в Великій Димерці площею 63 кв. м можна придбати за 20 тис. дол. Всі комунікації, за винятком санвузла, заведено в будинок.

джерело: UBR