Український уряд дозволив Міністерству економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) почати перевірки туристичного ринку. Жорстко перевірятимуть операторів, що відправляють відпочивальників за кордон і тих, хто привозять іноземців до нас

Крім того, «під роздачу» потраплять і ті компанії, які спеціалізуються на внутрішньому туризмі. В міністерстві обіцяють «невідкладно вживати заходів у разі виявлення порушень туроператорами ліцензійних умов», і позбавляти недобросовісних гравців ліцензії, повідомляє газета «Вісті».

Таке радикальне рішення, на думку експертів, пов’язано з масовими затримками й перенесенням рейсів цього літа в Україні.

Чиновники ввели нові критерії для оцінювання ступеня ризиків діяльності того чи іншого оператора ринку. Залежно від суми набраних «ризикових» балів, МЕРТ визначить, з якою компанією у туриста найбільше шансів зірвати відпустку.

Тих туроператори, хто набере від 41 до 100 балів, зарахують до найвищого ступеня ризику. Від 21 до 41 балів — до середнього. Від 0 до 20 балів — до низького.

За словами експертів, в першу чергу під прицілом перевірників виявляться найбільші гравці туристичного ринку країни. А ось до дрібних дістатися контролерам буде складніше.

Крім найбільших за обсягами обслуговуваних за рік туристів компаній JoinUp! і ANEX Tour (від 500 тис. до 1 млн осіб), насамперед перевірники можуть навідатися до таких компаній, як TPG, Tez Tour, PEGAS Touristik, Coral Travel, «Аккорд-тур», TUI.

Ось тільки перевірки всіх навіть найбільших гравців ринку можуть сильно затягнутися в часі: в МЕРТ недостатньо кадрів, які курують напрям туризму, кажуть експерти. Акцент можуть зробити на тих, у кого частіше, ніж в інших, фіксували якісь порушення і на кого скаржилися найактивніше.

Так чи інакше, кажуть експерти, до реальних поневірянь ліцензій навряд чи дійде, інакше це призведе до колапсу на ринку. Після того як контролери навідаються до туроператора, який порушує ліцензійні умови, складуть акт про порушення і зажадають їх за якийсь час усунути. І вже якщо компанії не виправлять свої «косяки», тоді можуть подумати про позбавлення ліцензії.

джерело: Вісті.