З 1 липня набули чинності нові правила ввезення посилок з-за кордону. Якщо вартість товарів у посилці сумарно перевищує 100 євро, одержувач має сплатити податок на додану вартість. Раніше поріг становив 150 євро.

Це стосується тільки покупок, які доставляють з інтернет-магазинів поштою. Ввозити товари разом із багажем із подорожей можна за старими правилами, повідомляє портал «Na chasi».

Відповідне рішення уряд ухвалив 23 листопада 2018 року. Спочатку влада хотіла зробити ліміт на кількість таких посилок — не більше як три на місяць на одну людину. Згодом цей пункт викреслили із законопроекту.

Якщо вартість вашої посилки перевищить 100 євро, доведеться заплатити ПДВ (20%) і 10% мита. Розраховуються додаткові витрати тільки на суму, що вийшла за межі 100 євро. Наприклад, товар обійшовся у 300 євро, додаткові відсотки відраховуються тільки від 200 євро: 20 євро мита і 40 євро — ПДВ.

Якщо вартість товару встановити неможливо, бо її не вказано, або зазначена ціна товару, на думку митного органу, не відповідає дійсності, митний орган визначить таку вартість на основі ціни на ідентичні або подібні товари.

джерело: Na chasi