Під час Всеукраїнського перепису населення, який запланований на грудень 2020 року, українцям ставитимуть близько 10 питань.
За даними Держстатистики і Мін’юсту, українців питатимуть про трудову міграцію. На основі цих даних визначать прогнозований масштаб міграції. Також їх використовуватимуть для розробки програми підтримки та розвитку регіонів, які занепадають, для інфраструктурних та транспортних рішень.

Також, як повідомляють «Українськи Новини», питання будуть стосуватися ринку праці, щоб зрозуміти масштаби онлайн-зайнятості та роботи з дому, і внутрішньо переміщених осіб – щоб порахувати всіх ВПЛ, визначити їх вік, стать, умови проживання, ким і де вони працюють і т. п. з метою оптимізації списків потребують державної підтримки.

Запитають про національність і мову (рідну, а також інші мови, якими володіє респондент).

Також будуть ставити питання про освіту, щоб зрозуміти, скільки в Україні людей з науковими ступенями, скільки магістрів, бакалаврів, випускників установ професійної освіти, а також тих, хто не має навіть середньої освіти. Для останньої категорії передбачено питання: Чи вмієте ви читати і писати?

Поцікавляться про сім’ю (її склад, про те офіційний шлюб або цивільний, або респонденти розлучені). Також вчені наполягли, щоб в переписний лист включили питання до всіх жінок у віці 15+, скільки дітей вони народили (це необхідно для демографічних прогнозів).

Будуть ставити також квартирне питання, щоб допомогти провести ревізію житлового фонду. Зокрема, українців запитають, коли було побудовано будівлю, в якій вони живуть. Для тих, кому це не відомо, передбачені варіанти відповідей на кшталт «точно не знаю, але до 1946 року» та інші.

Поцікавляться також розміром житлоплощі та благоустроєм: чи є в будинку кухня, інтернет, водопостачання та каналізація, чи організовано вивезення побутових відходів та ін., центральне опаленням в будинку чи індивідуальні прилади обігріву-котли, спліт-системи, газова плита чи електрична тощо.

джерело: Українськи Новини