«Укртелеком» припинить обслуговувати вуличні таксофони з 1 лютого 2020 року.

«Розвиток різних каналів комунікацій призвів до зменшення попиту на колись затребувані послуги таксофонів. Якщо, наприклад, 2017 року щомісяця було близько 900 тисяч хвилин розмов за допомогою таксофонів, то вже 2019 року — менше 380 тисяч хвилин. Зважаючи на доступність сучасних послуг, послуги таксофонії втратила соціальну значимість», — йдеться у повідомленні, повідомляє Gazeta.ua.

За даними «Укртелекому», мережа налічує близько 4,8 тис. таксофонів, практично усі вони розміщені у містах. У середньому щодня з одного таксофона відбувається лише близько 2,5 хвилини розмов.

«Обладнання, яке використовується на таксофонній мережі, фізично і морально застаріло, і взагалі не виробляється в Україн. Це спричиняє складнощі з експлуатацією. Протягом років послуга таксофонії є збитковою», — кажуть в компанії.

Протягом останнього часу до компанії звертаються різні організації, які пропонують розміщення таксофонів на комерційній основі, зі сплатою «Укртелекомом» орендної плати.

Окрім цього в «Укртелекомі» розповіли, що зараз реалізовують проект із розбудови оптики та підключенню до неї сіл, щоб тисячі їхніх мешканців могли користуватися швидким інтернетом та телебаченням.

джерело: Gazeta.ua