Київські депутати вирішили всерйоз зайнятися проблемою народжуваності, і хочуть стимулювати киянок народжувати більше дітей. Зокрема, вони пропонують збільшити за кошти міського бюджету виплати на кожного новонародженого

Якщо столичні парламентарії підтримають ініціативи свого колеги, молоді сім’ї зможуть отримати додаткові 10 тис. грн разової допомоги. Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті Київради, повідомляє «».

У пояснювальній записці депутати нарікають на тривожну демографічну ситуацію загалом по країні. Так, на сьогодні Україна посідає 172 місце у світі з народжуваності. І хоча столиця залишається чи не одним регіоном країни, де народжуваність перевищує смертність, соціально-демографічна ситуація не така, як хотілося б. У 2015 році в Києві народилося 35 558 дітей, у 2016 році — 36 772, а у 2017 році — 35 491 дитина. Такі показники влада вважає демографічним провалом.

Ці дані й послужили причиною розробки й ухвалення проекту рішення «Про надання матеріальної допомоги при народженні дитини жителям міста Києва». Таким чином депутати хочуть збільшити виплати киянам із бюджету міста на 10 тис. грн на кожну дитину додатково до тих, що гарантовані чинним законодавством України.

джерело: