В Україні у 2019 році через сім місяців запрацює єдиний е-реєстр листків непрацездатності. Після цього «захворіти заднім числом» уже не вийде

На думку ініціаторів нововведення, головна користь — стане неможливо купити лікарняний без звернення до лікаря й мінімізується можливість порушень у видачі документа, повідомляє «Голос».

Порядок видачі лікарняних зміниться кардинально: вони не лише стануть віртуальними (хоча можливість роздрукувати документ на звичайному аркуші паперу передбачена за особистим усним зверненням пацієнта), а й будуть більш інформативними, ніж нинішні.

Так, крім П. І. Б. хворого, дати його народження, статі, місця роботи і строків непрацездатності додасться його ідентифікаційний код (за наявності), а також посада й ідентифікаційний код лікаря, який видав лікарняний.

Також у ньому будуть зафіксовані дата й час унесення в його базу даних інформації про звернення пацієнта і вирішенні лікаря про видачу листа непрацездатності.

Доступ до реєстру матимуть через електронний підпис уповноважені особи Пенсфонда, МОЗ, Фонду з тимчасової непрацездатності, лікарі, котрі видають лікарняні, і співробітники відділу кадрів підприємств і фірм.

Усе відбуватиметься в такому порядку: лікар формує лікарняний, вказуючи в ньому діагноз у вигляді шифру (згідно з медпротоколом), термін тимчасової непрацездатності й заносить дані до реєстру.

Раніше в Україні змінилися правила страхових виплат за лікарняними, а також на підставі вагітності, пологів і похорону. З початку жовтня 2018 року набрала чинності нова редакція порядку нарахування матеріальної допомоги Фондом соціального страхування.

джерело: Голос