Кабміну активно набирає на роботу молодих людей. Координаційний комітет Національної програми стажувань у центральних органах виконавчої влади 4 березня оголосив про початок весняного конкурсного відбору

На проходження практики в уряді планують заманити 130 студентів від третього курсу й випускників, які отримали диплом не пізніше 2014 року.  Стажування проходитиме з 1 квітня по 30 червня 2019 року (у деяких випадках строк можуть подовжити), але платити за нього держава не збирається. У найкращому випадку учаснику, якщо той виявить себе гідно, обіцяють надати рекомендацію.

На практику запрошують у 17 міністерств, Секретаріат Кабміну, Національне агентство з питань держслужби, Національну службу здоров’я і Державне агентство резерву України.

Конкурсний відбір проходитиме в три етапи: потрібно заповнити анкету, приклавши до неї мотиваційне есе; пройти онлайн-тестування; якщо охочий добре покаже себе на перших двох етапах, витримати співбесіду з потенційним керівником. Кінцевий термін подачі заявок — 17 березня включно.

Якщо учасник пройде всі етапи успішно, його чекатиме одноденний вступний тренінг і можливість відвідувати лекції та семінари на політичну, юридичну й економічну теми. Втім, організатори пропонують своїм підопічним досить гнучкий план, щоб ті могли вибрати собі напрям за уподобанням, але вибирати конкретного керівника, їм все-таки забороняється.

Чиновники зазначають, що за підсумками аналогічної програми торік працевлаштували близько 20% практикантів. Правда, в абсолютних значеннях цифра виглядає не так переконливо: ряди міністерств і відомств поповнили всього дев’ять колишніх стажерів.