Народні депутати придумали, як допомогти українським заробітчанами, які мільйонами виїжджають за кордон. Чотирнадцятого березня парламентарі внесли в Раду законопроект (№10153), який покликаний розв’язати проблеми трудових мігрантів як всередині країни, так і за її межами

З цією метою в країні хочуть заснувати новий орган виконавчої влади й підпорядкувати його Мінсоцполітики. Саме це відомство прописуватиме нові правила для трудових посередників, а також допомагатиме самим заробітчанам, повідолмляє портал «UBR».

Воно має створити реєстр мігрантів, видати всім їм спеціальні посвідчення «Картка українського мігранта», а також заснувати Фонд благополуччя. Останній і буде фінансувати всі програми для заробітчан. Наприклад, організувати для них цілодобову міжнародну службу підтримки, проводити просвітницькі та розважальні заходи за кордоном, виплачувати допомогу в певних випадках і допомагати з працевлаштуванням. Наприклад, шляхом створення бази вакансій, трудових посередників і т.д.

Утім, сам проект закону прямо не прописує обов’язкової участі людини в програмі підтримки. Проте це не означає, що проект матиме добровільний характер.

Якщо нардепи підтримають ініціативи своїх колег, норми закону наберуть чинності на наступний день після публікації документа. Кабміну відводять два місяці на те, щоб створити новий держорган і привести всі нормативні акти у відповідність із законом.

джерело: UBR