В останній місяць осені 2019 року на українців чекає чимало змін. Знайомимось з основними.

Нові тарифи на газ

НАК «Нафтогаз України» з 1 листопада 2019 підвищить тарифи на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. У порівнянні з цінами на жовтень 2019 року, в листопаді вони виростуть на 18,4-19,6%.

В залежності від обсягів закупівлі та умов оплати, Нафтогаз пропонує газ за ціною 5 861 – 6 463 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Нові платіжки

З 1 листопада будуть діяти тільки нові рахунки для сплати податків у зв’язку з введенням міжнародного стандарту номера банківського рахунку (IBAN). Нові рахунки для сплати податків і зборів можна знайти тут.

Митниця

Оновлена Державна митна служба України запрацює в листопаді 2019 року. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Ми сподіваємося, що 1 листопада ми запустимо нову митницю, і ви відчуєте зміни», — сказав глава Кабінету міністрів.

Курс долара

Як кажуть аналітика, на початку листопада долар на міжбанку може торгуватися близько 25,2 грн, а готівковий долар в банках — близько 25-25, 3 грн.

Після цього зростання іноземної валюти продовжиться. За прогнозом економіста Ігоря Гарбарука, до кінця 2019 курс долара в обмінниках зросте до 27-27,5 грн/1$.

Купівля валюти

У листопаді в Україні запрацюють валютні послаблення. З 5 листопада фізичні особи зможуть купувати валюту і банківські метали без обмежень за сумою.

Нові правила дорожнього руху

У Києві на дорогах з 1 листопада зміниться швидкісний режим. На всіх автошляхах столиці буде діяти так зване зимове обмеження швидкості – не вище 50 км/ч.

З листопада українські водії отримають можливість мати свої водійські права в смартфоні. Українці зможуть створювати власні е-посвідчення або е-технічні паспорти за допомогою мобільного додатку.

Вилов риби

У багатьох областях України з 1 листопада 2019 року розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Триватиме він до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів в 2020 році.

джерело: Подробиці