Метро, шаурма, шкідливі речовини – чим насправді пахнуть райони Києва?

Нещодавно в столиці презентували аромат міста. Думки розробників зійшлись на тому, що місто пахне каштанами, пише сайт «Місто Київ».

На своїй сторінці в Facebook депутат Київради, голова постійної комісії з питань екології Костянтин Яловий розповів про аромати різних районів Києва.

1. Оболонський район віє запахами солоду та Дніпра. На вулиці Богатирській розташований один з найбільших заводів України – «Оболонь».

«Під час виробничого процесу на сусідні вулиці поширюється аромат солоду, хто полюбляє пивний запах, то вам сюди. І, звісно, Дніпро. Він пахне свіжістю, але в липні-серпні через цвітіння вод, аромати тут не найкращі. Скажімо так, не київські», — пояснив депутат Київради.

2. Святошинський район пахтить свіжістю лісів та смородом вихлопних газів з проспекту Перемоги. Радує, що в цьому районі багато зелених зон, які поглинають викиди від транспорту.

3. Голосіївський район – король ароматів, але в одному флаконі їх краще не поєднувати. На Деміївці пахне цукерками та маргарином, самі знаєте чого.

«Голосіївський» дуже часто відчутно запах каналізації. Проспект Науки пахне дачею, бо навколо ліс та парки.

4. Дарницький район – тут все зрозуміло…

«Про аромати БСА і казати не варто, а ще викиди від заводу «Енергія». Щоправда, в нових мікрорайонах присутній своєрідний аромат новобудов, свіжих ремонтів», — поділився враженнями голова постійної комісії з питань екологічної політики.

5. Печерський район насичений пахощами церковного ладану та дорогими парфумами, а ще весною тут пахне бузком і квітами з Ботанічного саду.

«Але є і негатив. Постійте в робочий день в заторі на Набережному шосе, відкрийте вікно авто і відчуйте на собі аромати таблиці Менделєєва», — зазначив Яловий.

6. Шевченківський район – питомо київський запах старовинних будинків відчувається тут на кожному кроці. Це аромат нашої історії.

7. Подільський район насичений ароматами смачної їжі та кави з численних закладів харчування, а на околицях району пахне квітами.

8. Дніпровський район пахне шашликами з Гідропарку.

9. Солом’янський – тут ціле різноманіття ароматів. Запах колій залізничного вокзалу та шаурми з численних МАФів.

10. Деснянський район пахне ароматом відсутності метро на Троєщину.

«Жартую, в цьому районі багато парків та лісів, тож зазвичай тут типовий запах Полісся. Весною та влітку цю ідилію порушують торф’яники, які горять на околицях Києва, а якщо сюди додати авто, які у вихідні дні рушають за місто, то і тут маємо таблицю Менделєєва», — резюмував Костянтин Яловий.

Джерело: Місто Київ.